گروه محصولات

طومار اعتراضی 700 فعال صنعت نشر به تخفیف‌های غیرقانونی در فضای مجازی

1400/02/29 چهارشنبه

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، طومار اعتراضی صنف نشر در سراسر کشور به تخفیفات غیرقانونی فضای مجازی و سطح شهرها امضا و به محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر ارشاد تحویل شد.

بیش از ۷۰۰ کتابفروش، ناشر و موزع فعال سراسر کشور طوماری در اعتراض به تخفیفات غیرقانونی فضای مجازی به اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران ارسال کردند.

بر اساس این گزارش، مجوز هر تخفیف یا طرحی باید از سوی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران اعلام شود. چرا که به خاطر سود بسیار پایین صنعت نشر، هر تخفیفی به دلیل رعایت نکردن حقوق مولفان و مصنفان، غیرقانونی تلقی شده و احتمال تکثیر و افست غیررسمی آن وجود دارد. 

متن این طومار به شرح زیر است:

به نام خدا 

ریاست محترم اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران 
با سلام و احترام 

بدینوسیله به استحضار می‌رسانیم نابسامانی‌های فروش کتاب و تخفیف‌های لجام گسیخته و خارج از عرف و مقررات صنفی در فضای مجازی و فضاهای عمومی شهر به طور جدی منافع صنفی درازمدت و کوتاه‌مدت کتابفروشان، پخش‌گران، ناشران،  اهالی قلم، محققان و دست اندرکاران فرهنگی را به خطر انداخته و موجب جو بی‌اعتمادی بین مخاطبین شده است. 

لذا امضا کنندگان ذیل خواهان اقدام فوری و موثر متناسب با شرایط اضطراری حال حاضر هستیم. 

اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران هم اعلام کرد: بدیهی است اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با استفاده از تمام ابزارهای قانونی ممکن برای احقاق حق همکاران اهتمام لازم را خواهد داشت.

انتهای پیام/

انصراف از نظر